Naming and Shaming – The List Of Israel’s Agents Within British Politics

9
3021

header2

Ahead of Election Day tomorrow, the ultra Zionist www.webelieveinisrael.org.uk published its list of Sabbos Goyim operating within British politics.

“With Polling Day in the General Election this Thursday, here is a list of all the parliamentary candidates who have sent positive replies to the Fairness for Israel Charter,” the Zionist outlet informed its followers.

Our British candidates agree, for example that, “boycotts against Israel in any sphere must be opposed.”  The shameless British parliamentary candidates listed below are willing to sacrifice freedom of expression to please their paymasters; agreeing that the “democratic State of Israel is not an ‘apartheid state’ and must not be described as one.” 

The Zionist outlet explains;  “It is noted that every (Israeli) citizen has the right to vote and discrimination based on race, religion or sexuality is illegal.” But We Believe In Israel fails to mention a basic crucial fact. Millions of indigenous Palestinians living within areas controlled by Israel and subject to Israeli oppression are not entitled to be citizens let alone vote. And why? Because they are not ‘racially’ qualified.

This extensive list reveals that British politics is in urgent need of a major overhaul. It must cleanse itself of the corrosive influence of a very dangerous foreign Lobby. The list reveals that Zionist corruption has planted its roots in pretty much every British parliamentary party. This fact alone may help to explain why Brits have lost interest in their politics and do not believe their political parties.  No matter who you vote for, at the end of the day, it is the Jewish Lobby that calls the shots.

The List:

Constituency                                   Candidate                             Party

Aberconwy                                        Guto Bebb                             Conservative

Aberconwy                                        Mary Wimbury                      Labour

Aldridge Brownhills                         Ian Garrett                             Lib Dem

Banbury                                             John Howson                       Lib Dem

Barrow & Furness                            Simon Fell                            Conservative

Battersea                                           Jane Ellison                         Conservative

Beaconsfield                                    Dominic Grieve                    Conservative

Belfast South                                    Rodney McCune                 UUP

Bexhill & Battle                                 Geoffrey Bastin                    UKIP

Birkenhead                                       Clark Vasey                          Conservative

Blackpool South                              Peter Wood                           Conservative

Bognor Regis & Littlehampton      Francis Oppler                      Lib Dem

Bolsover                                            Peter Bedford                       Conservative

Bolton West                                      Chris Green                          Conservative

Bournemouth East                          Tobias Ellwood                     Conservative

Bournemouth East                          David Hughes                      UKIP

Bournemouth East                          Peter Stokes                         Labour

Bournemouth West                         Conor Burns                         Conservative

Bradford West                                   Celia Hickson                       Green

Braintree                                            Matthew Klesel                     Lib Dem

Brent Central                                    Stephen Priestly                  UKIP

Brigg & Goole                                   Andrew Percy                       Conservative

Brighton Kemptown                        Paul Chandler                      Lib Dem

Brighton Pavilion                             Nick Yeomans                      Independent

Burnley                                              Sarah Cockburn-Price        Conservative

Bury North                                         Richard Baum                      Lib Dem

Bury North                                         David Nuttall                         Conservative

Bury South                                        Daniel Critchlow                  Conservative

Bury South                                        Ivan Lewis                             Labour

Carlisle                                              Lorraine Birchall                  Lib Dem

Carmarthen W & S Pembs             Selwyn Runnett                   Lib Dem

Carshalton & Wallington                Ashley Dickenson               Christian People’s Alliance

Chatham & Aylesford                      Tristan Osborne                   Labour

Cheadle                                             Shaun Hopkins                    UKIP

Chelmsford                                       Simon Burns                         Conservative

Chingford & Woodford Green       Iain Duncan-Smith              Conservative

Chippenham                                    Michelle Donelan                Conservative

Chipping Barnet                              Victor Kaye                            UKIP

Chipping Barnet                              Theresa Villiers                    Conservative

Christchurch                                     Christopher Chope              Conservative

Cleethorpes                                      Martin Vickers                      Conservative

Corby                                                 Jonathan Hornett                Green

Corby                                                 Tom Pursglove                    Conservative

Crawley                                             Henry Smith                         Conservative

Dudley South                                   Mike Wood                            Conservative

Ealing Central & Acton                   Rupa Huq                             Labour

East Antrim                                       Sammy Wilson                     DUP

East Belfast                                       Gavin Robinson                  DUP

East Devon                                       Stuart Mole                           Lib Dem

East Ham                                           David Thorpe                      Lib Dem

East Kilbride, Strathaven & L         Lisa Cameron                     SNP

Eastbourne                                       Paul Howard                        Independent

Edinburgh North & Leith                Alan Melville                        UKIP

Enfield North                                    Cara Jenkinson                   Lib Dem

Epping Forest                                   Eleanor Laing                     Conservative

Epping Forest                                   Mark Wadsworth                 Young People’s Party

Erith & Thamesmead                      Sidney Cordle                     Christian People’s Alliance

Exeter                                                 Dom Morris                         Conservative

Finchley & Golders Green             Jonathan Davies                 Lib Dem

Finchley & Golders Green             Mike Freer                             Conservative

Finchley & Golders Green             Richard King                         UKIP

Finchley & Golders Green             Sarah Sackman                   Labour

Folkestone & Hythe                         Claire Jeffrey                        Labour

Grantham & Stamford                     Barrie Fairbairn                    Labour

Hammersmith                                   Millicent Scott                       Lib Dem

Hammersmith                                   Richard Wood                      UKIP

Hampstead & Kilburn                      Maajid Nawaz                      Lib Dem

Hampstead & Kilburn                      Magnus Neilson                  UKIP

Hampstead & Kilburn                      Tulip Siddiq                          Labour

Hampstead & Kilburn                      Simon Marcus                      Conservative

Harborough, Oadby & Wigston     Edward Garnier                    Conservative

Harrow East                                      Bob Blackman                      Conservative

Harwich & North Essex                  Mark Hughes                        UKIP

Hemel Hempstead                           Howard Koch                       UKIP

Hemsworth                                        Martin Roberts                     Yorkshire First

Hendon                                             Andrew Dismore                  Labour

Hendon                                             Raymond Shamash             UKIP

Hertford & Stortford                          Michael Green                      Lib Dem

Hertsmere                                          Oliver Dowden                     Conservative

Horsham                                            Martyn Davis                         Labour

Horsham                                            Jeremy Quin                         Conservative

Hove                                                   Graham Cox                         Conservative

Ilford North                                        Lee Scott                               Conservative

Ilford North                                        Wes Streeting                       Labour

Ipswich                                              Chika Akinwale                    Lib Dem

Islington South & Finsbury            Pete Muswell                        UKIP

Kingston & Surbiton                        James Berry                          Conservative

Lagan Valley                                     Alan Love                              UKIP

Lagan Valley                                    Trevor Lunn                          Alliance

Leeds North East                             Fabian Hamilton                  Labour

Leeds North East                             Warren Hendon                   UKIP

Leeds North East                             Simon Wilson                       Conservative

Leeds North West                            Greg Mulholland                  Lib Dem

Leicester East                                   Susanna Steptoe                 UKIP

Lewisham East                                 Heidi Alexander                   Labour

Liverpool Wavertree                        Luciana Berger                    Labour

Livingston                                         Charles Dundas                  Lib Dem

Loughborough                                 Steve Coltman                      Lib Dem

Louth & Horncastle                         Victoria Atkins                      Conservative

Manchester Withington                  Mark Davies                          UKIP

Meon Valley                                      Dave Alexander                   UKIP

Mid Norfolk                                        Anna Coke                            UKIP

Mid Sussex                                       Toby Brothers                       UKIP

Mitcham & Morden                          Richard Hilton                      UKIP

Newbury                                            Catherine Anderson           UKIP

Newcastle-upon-Tyne East           Nick Brown                           Labour

Newcastle-upon-Tyne North         Violet Rook                           North East Party

North Antrim                                     Jayne Dunlop                       Alliance

North Antrim                                     Ian Paisley Jnr                     DUP

North Belfast                                     Nigel Dodds                          DUP

North East Fife                                 Huw Bell                                Conservative

North East Fife                                 Tim Brett                                Lib Dem

North West Hampshire                   Andrew Adams                     Labour

Nottingham South                           Tony Sutton                          Lib Dem

Penistone & Stocksbridge              Graeme Waddicar                UKIP

Penrith & The Border                      Neil Hughes                         Lib Dem

Plymouth Sutton & Devonport      Oliver Colville                       Conservative

Poplar & Limehouse                       Elaine Bagshaw                  Lib Dem

Portsmouth North                            John Ferrett                          Labour

Redditch                                            Karen Lumley                       Conservative

Richmond Park                                Andree Frieze                       Green

Richmond Park                                Zac Goldsmith                      Conservative

Richmond Park                                Sam Naz                                UKIP

Richmond Park                                Robin Meltzer                       Lib Dem

Rochester & Strood                         Kelly Tolhurst                       Conservative

Romsey & Southampton North     Ben Nicholls                         Lib Dem

Ross, Skye & Lochaber                  Philip Anderson                   UKIP

Ruislip, Northwood & Pinner         Gerrard Barry                        UKIP

Ruislip, Northwood & Pinner         Michael Borio                       Labour

Ruislip, Northwood & Pinner         Nick Hurd                              Conservative

Sheffield Hallam                              Ian Walker                             Conservative

Sheffield Heeley                              Howard Denby                     UKIP

Somerton & Frome                          Alan Dimmick                       UKIP

South Belfast                                    Paula Bradshaw                  Alliance

South Cambridgeshire                   Sebastian Kindersley          Lib Dem

South Northamptonshire                Tom Snowdon                      Lib Dem

South West Surrey                          Jeremy Hunt                         Conservative

Stockport                                           Daniel Hamilton                   Conservative

Stockton South                                Ted Strike                              UKIP

Stone                                                 Martin Lewis                         Lib Dem

Stangford                                          Jim Shannon                        DUP

Stratford-on-Avon                            Elizabeth Adams                  Lib Dem

Stratford-on-Avon                            Nadhim Zahawi                   Conservative

Surrey Heath                                   Laween Atroshi                    Labour

Tatton                                                 Stuart Hutton                       UKIP

Tooting                                               Dan Watkins                        Conservative

Vale of Glamorgan                          David Paul Morgan             Lib Dem

Wallasey                                            Chris Clarkson                     Conservative

Warrington North                             Sarah Hayes                         Green

Warrington South                            Nick Bent                               Labour

Warwick & Leamington                   Chris White                           Conservative

West Worcestershire                       Julian Roskams                   Green

Wimbledon                                        Stephen Hammond             Conservative

Witham                                              Priti Patel                               Conservative

Witham                                              Garry Cockrill                        UKIP

Woking                                              Chris Took                             Lib Dem

Worsley & Eccles South                 Iain Lindley                           Conservative

Wythenshawe & Sale East            Victor Chamberlain             Lib Dem

Ynys Mon                                          Nathan Gill                            UKIP


Loading...

EDITORIAL DISCLOSURE
All content herein is owned by author exclusively.  Expressed opinions are NOT necessarily the views of VT, authors, affiliates, advertisers, sponsors, partners, technicians or Veterans Today Network (VT).  Some content may be satirical in nature. 
All images within are full responsibility of author and NOT VT.
About VT - Read Full Policy Notice - Comment Policy

Previous articleJade Helm Report: Secret Military Base Found Outside Waco
Next articleNew AK-74M to make debut at Moscow V-Day parade
Author Details
Gilad Atzmon is an Israeli-born British jazz saxophonist, novelist, political activist and writer.

Atzmon's album Exile was BBC jazz album of the year in 2003. Playing over 100 dates a year,[4] he has been called "surely the hardest-gigging man in British jazz." His albums, of which he has recorded nine to date, often explore the music of the Middle East and political themes. He has described himself as a "devoted political artist." He supports the Palestinian right of return and the one-state solution in the Israeli-Palestinian conflict.

His criticisms of Zionism, Jewish identity, and Judaism, as well as his controversial views on The Holocaust and Jewish history have led to allegations of antisemitism from both Zionists and anti-Zionists. A profile in The Guardian in 2009 which described Atzmon as "one of London's finest saxophonists" stated: "It is Atzmon's blunt anti-Zionism rather than his music that has given him an international profile, particularly in the Arab world, where his essays are widely read."

His new book The Wandering Who? is now availble at Amazon.com

9 COMMENTS

  1. “ALL” The shameless:
     British Voters__ that we thought “Smarter than USA Voters” the Majority are Zionists Donkeys
     British Parliamentary Candidates __ the Majority are Bought by Zionists & they are their Donkeys
    The late Israeli Rabbi Ovadia Yosef, “NON-JEWS are DONKEYS, CREATED TO SERVE JEWS!”

    Zionists __ “Democratic State of Israel” is not an ‘apartheid state’ and must not be described as one.”
     Israel __is an “__APARTHEID____ EVIL___EMPIRE.”
     Israel NEVER had the #1 Document in Democracy, “A CONSTITUTION” since its Independence in 1949.

     Israeli-American, Rabbi Shmuley Boteach, who run for (NJ-9th) Congress & LOST, in his Book “Kosher Jesus” __JESUS IS NOT GOD, BUT A NICE JEWS BOY
     Israeli Rabbi Yitzhak Shapiro his Book “The King’s Torah” PERMITS JEWS__ TO CAN KILL GENTILES EVEN THE MURDER OF BABIES & CHILDREN!” The list goes on & on!
     Benjamin Netanyahu, Israel PM__ On 9/11, Netanyahu said, This is Good for Israel”
     Golda Meir, the late Israel PM____ In DOOMSDAY__ ISRAEL “Would Be Prepared to Take the REGION & the WORLD DOWN With It.”
     In 2012, Ruth Ginsburg, USA Supreme Court Justice said in an interview to AlHayat TV in Cairo, Egypt,
     “I won’t look to “USA Constitution,” I might look at the Constitution of South Africa
     In 2002_TimesOnline Interview__the late Aril Sharon, Israel PM__WE CONTROL USA, it DOES NOT CONTROL Israel “I told Bush To finish up with Iraq then move on to Iran.

  2. one hundred and fifty eight bought and paid for and not one of them can plead ignorance…stupidity maybe…criminal stupidity marching whole nations to war on behalf of a global criminal mafia desperate for WWIII at any cost ….a good old fashioned public tar and feathering is what they need

  3. The new motto “We Believe In Israel” is incomplete. Should read “We Believe In Israel’s 9/11 Attack On America”

  4. Looks like the Brits have traitors just like we do in the good ole USA, the 47 tea baggers that sent a letter to Iran. Sad state of affairs.

Comments are closed.